Jak najít vosí nebo sršní hnízdo?

Přítomnost vos a sršňů k letním měsícům zkrátka patří. Pokud ale u vás doma nebo na zahradě létají po desítkách, možná si nedaleko postavili hnízdo. Ještě než začnete hledat způsob, jak takové hnízdo odstranit, musíte ho nejprve najít. Přečtěte si několik tipů z mé vlastní praxe a dozvíte se, jak snadno vystopovat hnízdo vos i sršňů.

30 zajímavostí ze života mravenců – I. část

Mravenci jsou pro řadu lidí škůdcem, který pustoší jejich zahrádky a chodí ujídat z domácích zásob. Svět mravenců je však mnohem zajímavější, než si myslíte. Podívejte se sami – vybral jsem pro vás 30 zajímavostí ze života tohoto hmyzu. Dnes vám přináším prvních 15 z nich.

Jaký přípravek proti mravencům si vybrat?

Nastěhovali se k vám mravenci? Berou vaše jídlo a dělají si u vás mraveniště? V obchodech i na internetu se prodávají různé přípravky proti mravencům. Jen některé ale opravdu fungují. Proto jsem vybral čtyři vyzkoušené prostředky, které osobně používám na hubení těchto škůdců – jsou účinné, spolehlivé a bezpečné pro člověka i životní prostředí.

Jak na štěnice ve čtyřech krocích

Každý rok bojují proti štěnicím tisíce domácností. Lidé se mě často ptají, jak tyto škůdce správně zlikvidovat. Proto jsem sepsal jednoduchý návod, který vám ve čtyřech krocích ukáže, jak vyhubit štěnice. Stejný postup se už mnohokrát osvědčil u mých klientů.

O mně

pan Vosé Pan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě Adera. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 602 205 900 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Moje oblíbené weby

RSS