Category: Nezařazené

Co s mravenci na zahradě

Hnízda mají všude – pod kameny, dlažbou, kůrou stromů či ve skalkách. Mravenci na zahradě však znamenají problém. Jako zdroj potravy si aktivně chovají mšice, které vám parazitují na rostlinách. Přečtěte si fakta o mravencích a co zvyšuje účinnost jejich likvidace. (pokračovat ve čtení)

Jak na klíšťata na zahradě

Mohou se na vás přisát hned za domem, ani nemusíte do lesa. Jak se zbavit klíšťat na zahradě je aktuální téma. Sezóna nebezpečných parazitů se rozjela a jedna jediná samice naklade do půdy až 3 000 vajíček. Nebezpečí navíc člověku hrozí nejen kvůli nejznámější borelióze nebo encefalitidě. (pokračovat ve čtení)

Jak najít vosí nebo sršní hnízdo?

Přítomnost vos a sršňů k letním měsícům zkrátka patří. Pokud ale u vás doma nebo na zahradě létají po desítkách, možná si nedaleko postavili hnízdo. Ještě než začnete hledat způsob, jak takové hnízdo odstranit, musíte ho nejprve najít. Přečtěte si několik tipů z mé vlastní praxe a dozvíte se, jak snadno vystopovat hnízdo vos i sršňů. (pokračovat ve čtení)

30 zajímavostí ze života mravenců – II. část

V pokračování předchozího článku se dozvíte dalších 15 zajímavých informací ze světa mravenců. Zjistěte, jak dlouho může žít mravenčí královna. Poznejte práci mravenců teplonošů. Nebo se třeba podívejte, co krade mravenec loupeživý. (pokračovat ve čtení)

30 zajímavostí ze života mravenců – I. část

Mravenci jsou pro řadu lidí škůdcem, který pustoší jejich zahrádky a chodí ujídat z domácích zásob. Svět mravenců je však mnohem zajímavější, než si myslíte. Podívejte se sami – vybral jsem pro vás 30 zajímavostí ze života tohoto hmyzu. Dnes vám přináším prvních 15 z nich. (pokračovat ve čtení)

O mně

pan VoséPan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě ADERA. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Mé oblíbené weby