O hubení blech

Blechy v bytě jsou stejně nepříjemné jako mravenci a štěnice. Mohou přenášet choroboplodné zárodky a jejich štípnutí dlouho svědí. S trochou chemie se však skákavých blech zbavíte celkem snadno. Stačí dodržet jednoduchý postup a po krvelačných škůdcích nebude za chvíli ani památky.

Jak vypadá kousnutí (štípnutí) od blechy?

Blechy patří mezi krev sající ektoparazity o velikosti 2–4 mm. Obvykle mají žluté, rezavé nebo hnědočerné zbarvení. Tento bezkřídlý hmyz se zploštělým tělem umí skákat, žije až tři roky a saje krev na domácích zvířatech, hlodavcích (Aderaman by mohl vyprávět) i na lidech. Do domácnosti je nejčastěji zanesou psi a kočky.

  • Kousnutí blechou svědí a připomíná štípnutí od štěnice nebo komára. Ani zkušený lékař často nedokáže určit hmyz, který kousnutí způsobil.
  • Štípnutí má podobu červeného kolečka, které je velké několik milimetrů až centimetrů. U některých jedinců může vyvolat alergickou reakci.

Blechy napadají nejen domy a byty s domácími mazlíčky, ale také školy, hotely a nemocnice.

Jak se zbavit blech v místnosti?

Hubení blech není ani zdaleka tak obtížné jako likvidace štěnic. Blechy jsou totiž mnohem méně odolné proti běžným postřikům, které prodávají například v chovatelských potřebách. Ve většině případů se vám tak podaří tyto škůdce vyhubit vlastními silami. Stačí koupit přípravek, který blechy zlikviduje a navíc vás ochrání proti jejich opětovnému rozšíření.

  • Nejdůležitější je pečlivý úklid, vysátí domu (bytu), vystříkání pelíšků vašich domácích mazlíčků a pořízení obojků pro psy a obojků pro kočky.
  • Dlouhodobé používání domácnostních přípravků je však nákladné a lidskému zdraví příliš neprospívá.

Hubení blech neboli dezinsekce

Pokud jsou u vás blechy jako doma a nedaří se vám odvrátit jejich útoky, zavolejte odborníkům na dezinsekce. Osobně mám s hubením blech dobré zkušenosti. Nejprve prohlédnu zasažené místo a prověřím jejich výskyt. Následuje účinný postřik, který v 80 % případů blechy zahubí hned napoprvé.

  • Před zásahem proveďte pečlivý úklid a vyperte pelíšky domácích mazlíčků na 60 °C.
  • Naplánujte jejich odblešení na stejný termín, jako návštěvu odborníků na dezinsekce.
  • Svůj dům nebo byt můžete začít používat po zaschnutí postřiku (cca několik hodin).
  • Postřiky proti blechám jsou bezpečné pro lidi, necílové druhy i životní prostředí.
  • Při masivním rozšíření těchto škůdců se používají dýmovnice nebo aerosoly.

Vaše dotazy rád zodpovím na e-mailu adera@adera.cz. A příště se podíváme třeba na hubení švábů nebo mravenců farao.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

O mně

pan VoséPan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě ADERA. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Mé oblíbené weby