O hubení mravenců

Víte, že mravenci mohou přenášet až 60 různých mikrobů, které vyvolávají závažná infekční onemocnění? S tímto hmyzem přitom každoročně bojuje mnoho domácností. Pokud řešíte stejný problém a nechcete mít doma ani tykadlo, pusťte se do čtení následujícího článku.

Mravenci v kredenci

Nejčastěji se v bytech zákazníků setkávám s mravencem farao, mravencem drnovým a mravencem domácím. Tento hmyz napadá obytné prostory, restaurace, hotely, gastronomické provozovny, ale i zdravotnická zařízení. Do nových míst se mravenci dostávají v nábytku, stavebním materiálu a přirozenou cestou (např. po rozvodech topení nebo stoupačkami).

Jaké jsou možnosti

Existují různé způsoby, jak vyhubit mravence.

 • Mechanická likvidace
 • „Babské rady“
 • Domácí přípravky
 • Elektronické odpuzovače
 • Dezinsekce od DDD firmy

Úspěšnost prvních čtyř možností je spíše symbolická. Neodborné použití domácích přípravků může celou situaci zbytečně zkomplikovat. Po jejich aplikaci totiž mravenci přestanou konzumovat jakékoli nástrahy a vyhubení tohoto hmyzu bude velmi obtížné (platí zejména u mravence Farao).

Nejúčinnějším prostředkem je specifická požerová nástraha aplikovaná odborníkem. Obvykle se jedná o juvenoidy (způsobují neplodnost královny) nebo mikroenkapsuláty, které dělník přinese královně a teprve poté hyne (opět platí pro mravence Farao).

Na mravence mám osvědčené řešení

Osobně používám k hubení mravenců již zmíněné gelové nástrahy. Tyto přípravky jsou bezpečné jak pro člověka, tak domácí mazlíčky a životní prostředí. Co je však nejdůležitější – za několik dní není po mravencích ani památky.

Hubení mravenců v 5 krocích

 1. Objednání specializované firmy
 2. Prohlídka zasažených prostor
 3. Položení gelových nástrah
 4. Kontrola úspěšnosti zásahu
 5. Doporučení dalších kroků

Zásady úspěšného hubení mravenců

 • Celý byt pečlivě ukliďte, a to zejména v místech, kde se mravenci vyskytují
 • Nepoužívejte domácí přípravky, které mravence zaženou, ale nevyhubí
 • U panelových domů je velmi důležité ošetřit také okolní byty a prostory

Máte doma mravence?

Pokud se vám doma prohání mravenci jako o závod, vyzkoušejte mé rady z tohoto článku. Můžete také napsat na e-mail adera@adera.cz – velmi rád zodpovím vaše dotazy nejen na téma hubení mravenců. A příště se podíváme třeba na hubení štěnic nebo hubení švábů.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

O mně

pan VoséPan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě ADERA. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Mé oblíbené weby