Jak na bezplatnou likvidaci vos a sršňů

Víte, že některé pojišťovny za vás mohou zaplatit odborný zásah proti vosám, sršňům nebo dokonce i hlodavcům? Navíc třeba až dvakrát ročně. Nebudete tak riskovat žihadla a ušetříte minimálně 2 000 Kč.

Dobrý den, jsem zpět. Váš pan Vosé

Specialista na dezinsekce (hubení a ochranu proti hmyzu) ve společnosti ADERA

S problémovým hmyzem si tykám, takže vždy vím, jak na něj

Když nelítám v terénu, píšu pro vás skvělé tématické články

Využijte své pojištění

Málo se o tom mluví, ale majetkové pojištění často zahrnuje pomoc nejen při zabouchnutých klíčích. Asistenční služby mohou pokrývat i likvidaci obtížného a nebezpečného hmyzu. Dnes se proto podíváme, na co můžete mít nárok.

Když najdete hnízdo

S nastupujícím podzimem můžete třeba zjistit, že váš komín je ucpaný. Kominík od toho dá ruce pryč, hned jak v komínu objeví bzučící hnízdo. Vosy a sršni mimochodem dokážou při rozšiřování své kolonie vyhlodávat i dřevěné konstrukce a trámy.

Upozornění: Hnízdo může vypadat opuštěné nebo mrtvé, ale při vyrušení se vosy a sršni stanou agresivními. V jednom hnízdě navíc může být až 5 tisíc jedinců.

Na hasiče už tady spoléhat nemůžete. Rychlé výjezdy s modrými majáky k likvidaci bzučícího hnízda u vašeho domu jsou minulostí.

Pokud nehrozí přímé ohrožení zdraví, hasiči zásahy proti vosám a sršňům na soukromých pozemcích, domech, chalupách i chatách odmítají.

A jak to vypadá, když máte dobré pojištění?

  • Objevíte vosí nebo sršní hnízdo pod střechou, na půdě nebo třeba v dřevěné příčce domu
  • Zavoláte pojišťovnu nebo asistenční službu, která u DDD firmy zajistí odstranění hnízda
  • Pracovníci specializované firmy přijedou i dříve než za 24 hodin k vám a hnízdo zlikvidují
  • Peněženku i internetové bankovnictví necháte spát díky pojistce

Pojišťovny potvrzují

Poradíme, co dělat, seženeme odborníka a proplatíme jeho služby. A to několikrát do roka,“ slibují ve společnosti Global Assistance, která vyřizuje události u Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny či pojišťoven Slavia a Ergo. „Ověřte si váš nárok na asistenční služby zdarma a celý rozsah služeb ve vaší pojišťovně nebo v našem asistenčním centru,“ dodávají.

Limit 7 tisíc korun na jeden zásah, to je třeba nabídka rozšířené asistence pojišťovny Allianz. V jednom roce má pojištěný člověk nárok hned na pět urgentních zásahů včetně deratizace a dezinsekce – objednaní a zaplacení specialisté vás tak zdarma zbaví obtížných hlodavců i hmyzu.

Pro představu – pokud máte vosí hnízdo na půdě bytového domu v širším centru Prahy, naší společnosti ADERA zaplatíte za odbornou likvidaci se zárukou 2 tisíce korun. Nebo to za vás zaplatí pojišťovna – proto se vyplatí věnovat chvíli času a zjistit, zda tyto služby vaše pojistka pokrývá, nebo ne.

Co vám hrozí

Vosa obecná

Na rozdíl od včely může bodat opakovaně, protože její žihadlo nemá takzvané zpětné háčky. Nejčastěji si staví hnízda v dutinách stromů, na půdách, uvnitř zahradních domků nebo třeba ve stájích. Přečtěte si více informací o jejím životě a jak poznáte, jestli má u vás hnízdo.

Sršeň obecná

Žihadlo s jedovým váčkem má podobné jako vosa, takže může bodat znovu a znovu. V jednom hnízdě bývá až 1 200 jedinců. Repelenty proti sršňům nefungují, stejně jako nezabírají proti vosám. Nejdou totiž přímo na člověka, ale na sladké věci v jeho okolí. Více o sršni obecné najdete zde.

Na trhu existuje mnoho přípravků vhodných k likvidaci vosích a sršních hnízd. Dávejte si ale pozor – při pokusu o likvidaci hnízda vám hrozí nebezpečná mnohočetná pobodání, která v závažných případech u alergiků ohrožují život.

Hubení vlastními silami odborníci nedoporučují zejména v případě skrytého hnízda, kdy je viditelný pouze vstupní otvor. Nejásejte předčasně po použití volně dostupných sprejů. Na několik dní se situace může zlepšit. Pokud ale nezničíte královnu, problém pokračuje.

Upozornění: Hasiči varují, že obtížný hmyz (zejména včely) napadá tmavé oblečení více než světlé. Rovněž útočí na prudce se pohybující nebo výrazně aromatické předměty.

Naše zkušenosti

Společně s kolegy za sebou máme likvidace tisíců hnízd. Pokud se nachází na hůře přístupných místech, stačí se o tom zmínit při objednávce. Někdy nás ale dokáže překvapit i obyčejná půda.

Kolega Luděk Novák zavzpomínal na svůj zásah u obrovského hnízda. „Bylo na půdě od střechy až k podlaze, mělo kolem dvou metrů. Majitel jen krčil rameny, když jsme se ptali, proč nás nezavolal dřív,“ popisoval úspěšnou likvidaci jeden z mých parťáků.

Tip: Volejte pomoc co nejdříve po objevení hnízda – i když je velké pouze jako golfový míček, roste rychle.

Tak co, už víte, zda vaše pojistka pokrývá i naše služby?

Zjistěte to dřív, než uslyšíte hučivý bzukot nebo objevíte hnízdem ucpaný komín.

Potřebujete vyřešit problém s hmyzími škůdci? Ozvěte se.

Společně se poradíme a nezávazně navrhnu další postup.

Srdečně,

váš pan Vosé

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

O mně

pan VoséPan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě ADERA. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Mé oblíbené weby