Slovník odborných pojmů část I. – dezinsekce

Myslíte si, že víte všechno? Co se vám vybaví, když se řekne dezinsekce? Pokud vás napadá „hubení hmyzu a dalších členovců“, máte pravdu. V opačném případě si přečtěte následující článek a hned budete o mnoho chytřejší.

Dezinsekce neboli hubení hmyzu

Dezinsekce je odborný název, který používáme pro hubení otravného (škodlivého) hmyzu nebo jiných členovců. Občas se tento pojem překládá jako odhmyzování. Dezinsekce rozdělujeme na preventivní, represivní, jednorázové a průběžné.

Cílové druhy

Jak probíhá odhmyzování?

Při dezinsekcích se používají různé požerové nástrahy, aerosoly, plynování (neboli fumigace), chemické postřiky a jejich kombinace. Výběr konkrétní metody závisí na druhu škůdce, míře zamoření a typu objektu.

Zodpovědné firmy pracují s postřiky schválenými v České republice i Evropské unii. Takové insekticidy jsou při správném použití bezpečné pro zdraví člověka, necílové druhy (domácí mazlíčky) a životní prostředí.

  1. Na základě objednávky se u vás zastavím a prověřím výskyt hmyzu
  2. Pečlivě prohlédnu napadené prostory, doporučím optimální řešení
  3. V domluvený termín provedu dezinsekci dle platných technologických postupů
  4. Poradím vám, jak objekt zabezpečit proti dalšímu výskytu škůdců

Přesný postup závisí na konkrétním škůdci a mnoha dalších okolnostech. U postřiků je vhodné dezinsekci zopakovat za 4–6 týdnů.

Zajímavosti o dezinsekci

  • Správně se píše dezinsekce a nikoli desinsekce (viz samostatný článek)
  • Doslova na roztrhání jsem každé jaro, kdy zájem o dezinsekce vrcholí
  • Nejčastěji lidé poptávají vyhubení štěnic, švábů nebo mravenců farao
  • Dezinsekce provádím také v rámci vyklízení půd od holubího trusu

Jste na řadě

Napadá vás nějaké slovo či termín pro další díl série Slovník odborných pojmů? Pošlete mi jej na e-mail adera@adera.cz. Možná mě bude právě váš tip inspirovat k napsání příštího článku. Do té doby na shledanou.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*

O mně

pan VoséPan Vosé má na svědomí veškeré dezinsekce ve firmě ADERA. Šváby, štěnice, mravence a jiné škůdce hubí jako na běžícím pásu. Volný čas věnuje psaní odborných článků nebo péči o klienty z Prahy i středních Čech. Používá telefon 608 823 309 a e-mail adera@adera.cz.

Jsme profesionálové

Mé oblíbené weby